Nowości 09.02.2023
Różnice kasjerskie
Różnice kasjerskie umożliwiają rejestrację niedoborów kasowych powstałych w trakcie pracy każdego z pracowników. Różnice są zawsze w powiązaniu z konkretną zmianą, co ułatwia ich ewentualną weryfikacje. Różnice kasjerskie występujące w Zamówieniu są automatycznie uwzględniane w Rozliczeniu zamówienia.
Różnice kasjerskie dodawane są w szczegółach potwierdzenia obecności pracownika. Należy wejść w szczegóły Zamówienia, listę zapisanych pracowników i szczegóły wybranej zmiany, a następnie w tabeli poniżej potwierdzenia obecności wybrać przycisk Dodaj różnicę kasjerską.
Następnie należy wprowadzić kwotę Różnicy kasjerskiej i zapisać ją.
Listę różnic kasjerskich:
danego Pracownika - możemy sprawdzić w szczegółach Pracownika, zakładce Różnice kasjerskie
z danego Zamówienia - możemy sprawdzić w szczegółach Zamówienia, zakładce Różnice kasjerskie
wszystkich - możemy sprawdzić w Zamówienia/Różnice kasjerskie
Różnice kasjerskie dodawane są do Rozliczenia automatycznie, gdy do Rozliczenia dodane jest Zamówienie, na którym Różnica wystąpiła.
Ewidencja przedmiotów
Ewidencja przedmiotów umożliwia rejestrowanie informacji o przekazanych Pracownikowi Przedmiotach takich jak np. obuwie, odzież służbowa, czy identyfikatory.
Przed ewidencją danego Przedmiotu należy go zdefiniować w Ustawienia/Definicje przedmiotu. Przedmiot jest dodawany przez Firmę, która go zakupiła i wydała pracownikowi. Jeśli wydanie Przedmiotu wiąże się z otrzymanie zwrotu całości, bądź części jego kosztów, to w Definicji przedmiotu należy określić firmę, od której zwrot ten jest oczekiwany oraz dodać również maksymalną kwotę, jaka może zostać zwrócona. Jeśli zwrot kosztów jest możliwy wyłącznie po przepracowaniu przez Pracownika określonej liczby godzin, należy wprowadzić ją również w Definicji przedmiotu.
Przedmiot wydany Pracownikowi należy wprowadzić w ewidencji pracownika wchodząc w Personel/Lista/ szczegóły wybranego Pracownika oraz zakładkę Przedmioty. Konieczne jest wprowadzenie daty wydania, rzeczywistej wartości przedmiotu oraz działu zgodnego z zamówieniem, na które zapisany będzie pracownik.
Przedmioty wydawane przez Dostawce i podlegające pod zwrot kosztów od Zamawiającego mogą zostać uwzględnione jako element rozliczenia w systemie. Przedmioty mogą zostać dodane do rozliczenia dopiero po przepracowaniu przez pracownika wymaganej liczby godzin.
Nowe rodzaje stawek
Stawki na fakturę rozbudowaliśmy o możliwość zdefiniowania stawek brutto dla pracownika, z podziałem na status ZUS i Uczeń. Stawki pracownika definiowane są przez Zamawiającego w kwocie brutto i mogą być edytowane na poziomie terminu lub zmiany.
Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość zdefiniowania stawki nocnej zarówno dla pracownika jak i na fakturę. Domyślnie stawki nocne obowiązują w godzinach 22:00-6:00, jednak zakres ten może zostać zmieniony w Ustawieniach.
Import operatorów
Za pomocą nowego rodzaju importu możliwe stało się jednoczesne dodanie wielu operatorów do systemu. Import odbiorców dostępny jest w zakładce Import/Eksport.